Svētdiena, 2017. gada 25. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Nelaimes gadījumu darbā statistika uz 9.12.2013.

  • Nelaimes gadījumu darbā statistika uz 9.12.2013.

Pēc Valsts darba inspekcijas rīcībā esošās informācijas laikā no 2013.gada 1.janvāra līdz 9.decembrim nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši 27 nodarbinātie un vēl 14 darbinieki atrasti miruši (iespējamas dabiskās nāves darba vietās). Pagājušajā gadā šajā laika posmā bojā bija gājuši 34 nodarbinātie. Vēl 192 cilvēki šogad ir guvuši smagas traumas darbā (2012. gadā šajā laika periodā – 270).

Kopš pēdējās informācijas aktualizēšanas Valsts darba inspekcija ir saņēmusi informāciju par šādiem smagajiem un letālajiem nelaimes gadījumiem:

1.       Vīrietis, 30, karjeras ražošanas līniju operators, tika veikts drupinātāja remonts un cietušais novāca izsistās detaļas. No izsitamās detaļas atdalījās metāla šķemba, kas trāpīja nodarbinātajam acī. Gūti smagi miesas bojājumi.

2.       Vīrietis, 55, vecākais meistars, atrasts miris, sēžot pie datora savā darba kabinetā.

3.       Vīrietis, 57, tehniskās uzraudzības inspektors, atrasts miris savā darba kabinetā.

4.       Vīrietis, 58, kokapstrādes operators, neizslēdzot iekārtu, tīrīja brikešu saspiešanas stobru, nostrādāja saspiešanas cilindrs un darbiniekam saspieda 4 pirkstus, kā rezultātā gūtas smagas traumas.

5.       Sieviete, 30, ārste, izlēca no 7.stāva loga un guva smagus miesas bojājumus.

6.       Vīrietis, 33, palīgstrādnieks, pārvietoja 1,5 tonnu smagu jumta metāla konstrukciju, kas uzkrita cietušajam uz jostas vietas. Pēc pāris dienām cietušais mira.

7.       Vīrietis, 40, celtnieks, veicot darbus būvobjektā, strādāja uz kāpnēm un nokrita no aptuveni 4 metru augstuma, gūstot smagus miesas bojājumus.

8.       Vīrietis, 44, atslēdznieks, veicot reklāmas montāžu, nokrita no kāpnēm un guva smagus miesas bojājumus.

9.       Vīrietis, 51, strādnieks zemnieku saimniecībā, veicot krūmu izzāģēšanu novadgrāvī, nokrita uz muguras un notikuma vietā mira.

10.   Vīrietis, 33, valdes loceklis, uzkāpis uz ražotnes jumta, lai pārliecinātos par iespējamiem jumta bojājumiem. Daļa jumta skārda seguma bija norauta un jumtā palikusi nenosegta lūka, kuru vīrietis tumsā neievēroja. Nodarbinātais nokrita no jumta uz betona grīdas, gūstot smagus miesas bojājumus.

11.   Vīrietis, 72, vilcējautomobīļa vadītājs, cietis ceļu satiksmes negadījumā un guvis smagus miesas bojājumus.

12.   Sieviete, 56, sētniece, gājusi bojā jumta nogruvumā.

13.   Vīrietis, 36, menedžeris, gājis bojā jumta nogruvumā.

14.   Sieviete, 30, kasiere, gājusi bojā jumta nogruvumā.

15.   Sieviete, 59, kasiere, gājusi bojā jumta nogruvumā.

16.   Vīrietis, 55, kasieris, gājis bojā jumta nogruvumā.

17.   Sieviete, 42, zāles darbiniece, gājusi bojā jumta nogruvumā.

18.   Vīrietis, 24, kasieris, cietis  jumta nogruvumā, guvis smagus miesas bojājumus.

19.   Vīrietis, 41, apsargs, cietis  jumta nogruvumā, guvis smagus miesas bojājumus.

20.   Sieviete, 56, slaucēja, dzenot stāvvietā govi garām, līdz galam nedemontētai barības silei, paslīdēja, ar roku pieķērās pie nenostiprinātās siles malas un tā uzkrita cietušajai virsū, traumējot muguru un kājas.

21.   Vīrietis, 31, palīgstrādnieks, veicot malkas sagatavošanas palīgdarbus mežā, uzkrita koks. Guvis smagus miesas bojājumus.

22.   Vīrietis, 23, šķērszāģēšanas darbgalda operators, darbinieks stāvēja uz kokmateriālu pakas, kas ar autoiekrāvēju bija pacelta, lai atbrīvotu iestrēgušu ražotnes ēkas paceļamos vārtus. Laižot darbinieku lejā, paka sasvērās, vīrietis nokrita no 2 metru augstuma un guva smagus miesas bojājumus.

23.   Vīrietis, 42, operatīvais darbinieks, neuzmanības dēļ iešāva sev kājā ar personīgo ieroci, gūstot smagus miesas bojājumus.

24.   Vīrietis, 51, būvstrādnieks, uzņēmuma teritorijā traktorists ar kausu padodot strelu veidņu pacelšanai, aizķēra vīrieti, kurš atradās traktora darbības zonā. Cietušais guvis smagus miesas bojājumus.

25.   Vīrietis, 32, elektriķis, uzkrītot virsū elektrības sadales skapim, gājis bojā.

26.   Sieviete, 51, nodaļas vadītāja, kāpjot pa kāpnēm nokrita un guva smagus miesas bojājumus.

27.   Sieviete, 47, apkopēja, remonta darbnīcās, kāpjot pa kāpnēm, paslīdēja un nokrita uz grīdas, kā rezultātā guva smagu galvas traumu.

28.   Vīrietis, 26, būvnieks, krītot no sastatnēm, guvis smagus miesas bojājumus.

29.   Vīrietis, 46, būvnieks, betonējot būvē 3.stāva klāju, noslīdot veidņiem, kritis no apmēram 8m augstuma, rezutātā gūstot smagus miesas bojājumus.

30.   Vīerietis, 46, būvnieks, betonējot būvē 3.stāva klāju, noslīdot veidņiem, kritis no apmēram 8m augstuma, rezutātā gūstot smagus miesas bojājumus.

31.   Vīrietis, 56, būvuzraugs, veicot pirmā stāva pārseguma betona stiprības pārbaudi, uzkāpa uz veidņa, kas salūza un krītot no 3m augstuma, guva  kājas traumu.

32.   Vīrietis, 58, būvnieks, betonējot būvē 3.stāva klāju, noslīdot veidņiem, kritis no apmēram 8m augstuma, rezutātā gūstot smagus miesas bojājumus.

33.   Vīrietis, 52, pakotājs/šķirotājs, darba vietā pārdzīvojot infarktu, mira.

34.   Vīrietis, 66, autoatslēdznieks, veicot darbu autobusu apskates bedrē, smagi traumējis galvu.

35.   Vīrietis, 52, ceļu satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas un uzraudzības darbinieks, demontējot metāla konstrukcijas betona pamatu, darbiniekam virsū uzkrita stabs, kā rezultātā vīrietis gāja bojā.

36.   Sieviete, 67, neiroloģe, piekarinājusi pie sienas pulksteni, kāpa nost no krēsla, paslīdēja un nokrita uz muguras, gūstot smagus miesas bojājumus.

37.   Vīrietis, 21, skārdnieks, būvobjektā pārvietojoties pa jumtu, no tā nokritis un guvis smagus miesas bojājumus.

38.   Vīrietis, 53, ugunsdzēsības vilciena mehāniķis, pēc nakts maiņas atrasts vagonā bez dzīvības pazīmēm.

39.   Vīrietis, 52, strādnieks, kritis, laužot kāju.

40.   Vīrietis, 57, būvnieks, veica noliktavu jumta rekonstrukciju. Beidzot darbus vīrietis atsprādzējis drošības jostu un gājis pa jumtu uz kāpņu pusi. Paslīdot, nokritis no jumta – apmēram 6-7 augstuma, gūstot smagus miesas bojājumus.

41.   Vīrietis, 40, santehniķis, pārvietojoties uz izsaukuma vietu, paslīdēja uz ielas un krita, gūstot smagus miesas bojājumus.

42.   Vīrietis, 68, šoferis, pildot darba pienākumus, cieta ceļu satiksmes negadījumā un guva smagus miesas bojājumus.

43.   Vīrietis, 25, krāvējs, griežot ar nazi gaļu, tas izslīdēja, un ar naža galu iedūra sev kaklā, gūstot smagus miesas bojājumus.

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-