Sestdiena, 2017. gada 24. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Izstrādāti priekšlikumi par darba koplīgumos ietverto normu piemērošanu pašreizējos ekonomiskajos apstākļos

  • Izstrādāti priekšlikumi par darba koplīgumos ietverto normu piemērošanu pašreizējos ekonomiskajos apstākļos

Ekonomikas ministrs Artis Kampars situāciju par "airBaltic" un lidostas "Rīga" konfliktu uzskata par absurdu. Lai gan abi lielā mērā ir valsts uzņēmumi, tie karo savā starpā un valsts neko izdarīt nevar. Kampars intervijā LNT pieļauj iespēju: ja sarunas ar "airBaltic" arī turpmāk būs nesekmīgas, valsts varētu vērsties tiesā, prasot pārtraukt netaisnīgos līguma noteikumus.

Konflikta dēļ "airBaltic" ilgi palikusi parādā lidostai. Kā uzsver Kampars, lidosta mēģinājusi "airBaltic" nākt pretim, piedāvāt mierizlīgumu, atlaist daļu parāda summas un citādos veidos veicināt izlīgumu, taču nesekmīgi. Valsti efektīvi iejaukties kavē vēl Aināram Šleseram esot satiksmes ministra amatā noslēgts līgums, kas valsti nostāda neizdevīgā pozīcijā saistībā ar lemšanu "airBaltic". Lielākas izmaiņas uzņēmumā iespējamas tikai ar mazākuma akcionāru piekrišanu, t.i., uzņēmuma vadītājam Bertoltam Flikam piederošā uzņēmuma "Baltijas aviācijas sistēmas" piekrišanu.

 

Kampars uzsver, ka sarunas ar Fliku par netaisnīgo līgumu un izlīgumu ar lidostu tiks turpinātas. Viņš cer, ka jaunā valdība, kurai dots svaigs sabiedrības mandāts, spēs pārliecināt Bertoltu Fliku par nepieciešamajām izmaiņām. Kā uzsver Kampars, galu galā no tādas situācijas, kāda tā ir patlaban, ieguvējs nav arī pats Fliks.

Tomēr, ja sarunas neko nedos, Kampars pieļauj, ka valsts varētu sākt tiesvedību, prasot netaisnīgo līgumu lauzt. Tiesa gan, tikšot darīts viss, lai problēmu atrisinātu mierīgā ceļā, jo tiesvedība ir ilgs un neizdevīgs risinājums.

Kā jau ziņots, "airBaltic" un lidostas "Rīga" nesaskaņas par tarifiem novedušas pie tā, ka lidosta uzstādījusi ultimātu uzkrātā parāda atmaksai. Lidosta "airBaltic" pieprasa veikt priekšapmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem, un, ja tā netiks veikta, lidosta pārtrauks pakalpojumu sniegšanu aviokompānijai.

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-