Piektdiena, 2017. gada 23. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Darba inspekcija atgādina par darba dienu pārcelšanu

  • Darba inspekcija atgādina par darba dienu pārcelšanu
Ņemot vērā, ka Valsts darba inspekcija (VDI) saņem ļoti daudz jautājumu par daba dienu pārcelšanu, atgādinām, ka novembrī tiek pārcelta viena darba diena – no piektdienas, 2010.gada 19.novembra, uz sestdienu, 2010.gada 13.novembri.
Uzskatāms, ka darbdienas tiek pārceltas ar visām tās dienas tiesībām un pienākumiem. Darba likuma 135.pants nosaka, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks. Jānorāda, ka 19.novembris nav pirms svētku diena. Līdz ar to, pārceļot 19.novembra darba dienu uz 13.novembri, tās ilgums paliek nemainīgs – 8 stundas.
 
VDI atgādina, ja nodarbinātajam 19.novembris ir ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma diena un šis atvaļinājums sākas pēc 13.novembra, tad šim nodarbinātajam 13.novembris ir brīvdiena (pārceltā atvaļinājuma diena).
 
Darbdienas tiek pārceltas ar mērķi kvalitatīvāk organizēt iedzīvotāju darba un atpūtas laiku, tādējādi nodrošinot, ka tiek efektīvi un optimāli izmantots darba laiks, nepārtraucot darba procesu. Vienlaikus iedzīvotājiem tiek dota iespēja vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, atzīmējot valsts svētkus vai plānojot kopīgu atpūtu.
  
Ministru kabineta lēmums par darba dienu pārcelšanu attiecas tikai uz no budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm, bet pašvaldībām, komersantiem, komercsabiedrībām un organizācijām šis rīkojums ir rekomendējošs – tām pašām ir tiesības brīvi noteikt darba un atpūtas laiku.
© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-