Sestdiena, 2017. gada 24. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Apbalvos konkursa „Droša skola 2012” uzvarētājus

  • Apbalvos konkursa „Droša skola 2012” uzvarētājus

2012.gada 11.jūlijā plkst.10.00 Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) notiks konkursa „Droša skola 2012” apbalvošanas pasākums. Plānots, ka tajā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Valsts darba inspekcijas pārstāvji, kuri apbalvos galvenās balvas ieguvēju un trīs profesionālās izglītības iestādēm pasniegs veicināšanas balvas. Pasākumā aicināti piedalīties pārstāvji no visu 22 profesionālās izglītības iestādēm, kuras šajā gadā piedalījās konkursā un mācību procesā pievērš lielu uzmanību darba aizsardzības aspektiem, sagatavojot jaunos speciālistus. Pasākumā laipni aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. 

Valsts darba inspekcijas statistikas dati liecina, ka 69% nelaimes gadījumu darbā notiek, darbiniekiem neievērojot vai pārkāpjot darba aizsardzības prasības. 33% nelaimes gadījumos cietušie ir jaunie darbinieki, kuru darba stāžs nepārsniedz vienu gadu. Tāpēc projekta „Droša skola – drošs darbs” un tā laikā īstenoto aktivitāšu mērķis ir samazināt nelaimes gadījumu skaitu darbā, uzlabojot jauno speciālistu zināšanas par darba aizsardzību. Projekta pamatideja ir izveidot vienotu darba aizsardzības prasību informatīvo sistēmu profesionālās izglītības iestādēs un prakses vietās, lai šo prasību ievērošana kļūtu par ikviena audzēkņa, studenta un darbinieka uzvedības normu visā viņu darba dzīves laikā.

 

Pēdējo gadu laikā īpašu popularitāti ir ieguvis konkurss „Droša skola”, kurā piedalās profesionālās izglītības iestādes. Konkursā tiek popularizēta skolu labā prakse darba vides jomā, un vērtētas droša darba apguves prasmes, tādējādi mazinot nelaimes gadījumu skaitu mācību un darba vietās.

 

Šogad konkursā „Droša skola 2012” brīvprātīgi piedalījās 22 profesionālās izglītības iestādes, un skolas tika vērtētas, ņemot vērā audzēkņu rezultātus e-mācību spēlē par darba aizsardzību, konkursa „Profs” rezultātus, skolu pašnovērtējuma ziņojumus un Valsts darba inspekcijas rīcībā esošo informāciju.

   

Projektu īsteno akciju sabiedrība „Severstaļlat”, projekta partneri ir IZM, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes asociācija. Savas balvas plāno pasniegt ne tikai projekta partneri, bet arī uzņēmumi „If”, „Gjensidige” un „Tele2”.

 

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai:

Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties pasākumā, kas notiks 2012.gada 11.jūlijā plkst.10.00 IZM, Lielajā zālē, kā arī pirms un pēc pasākuma sarunās ar izglītības iestāžu pārstāvjiem uzzināt par labās prakses piemēriem saistībā ar darba aizsardzību.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
prese@izm.gov.lv
67047804

 

 

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-