Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
A+ / A-

       Konsultatīvais tālr.: 67186522

 

 

       Konsultatīvais tālr.: 24777997 (BITE)

       Anonīmais uzticības tālr.: 67312176

  l_tab_7.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

                 Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Darba samaksa

Uzņēmums, kur strādāju pēc jaunā gada slēdzas uz rekonstrukciju. Ir skaidrs, ka būs darbinieku atlaišana! Vai man pienāksies kāda kompensācija, jo vadība noteikti gribēs iestāstīt, ka man nekas nepienākas!

Darba tiesisko attiecību izbeigšanas tiesiskais pamatojums, saskaņā ar kuru darbiniekam ir tiesības saņem atlaišanas pabalstu, kā arī atlaišanas pabalsta apmērs norādīts Darba likuma 112.pantā.

Piemēram, atlaišanas pabalstu darbiniekam ir tiesības saņemt, ja darba devējs uzsaka darba līgumu saskaņā ar Darba likuma 101.panta pirmās daļas 9.punktu – sakarā ar darbinieku skaita samazināšanu. Citos gadījumos, piemēram, ja darba attiecības tiek izbeigtas saskaņā ar pušu vienošanos vai pēc darbinieka uzteikuma, darba devējam nav pienākuma izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu.

Ja, izbeidzot darba attiecības, darbinieks nav izmantojis ikgadējo atvaļinājumu, darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Atlīdzība par neizmantoto atvaļinājumu izmaksājama neatkarīgi no darba tiesisko attiecību izbeigšanas tiesiskā pamatojuma.

Ja Jums rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, lūgums sazināties ar mūsu konsultatīvo centru pa tālr. 67186522, 67186523, vai rakstīt uz e-pastu: vdi@vdi.gov.lv

 

Seko līdzi mūsu aktualitātēm arī sociālajos tīklos – Facebook: Valsts darba inspekcija, Twitter: @darbainspekcija @darbaizsardziba.

 

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-