Piektdiena, 2020. gada 30. oktobris
A+ / A-

       Konsultatīvais tālr.: 67186522

       Konsultatīvais tālr.: 24777997 (BITE)

       Anonīmais uzticības tālr.: 67312176

  l_tab_7.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

                 Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Darba tiesiskās attiecības

Jaunumi

20.10.2020 Pētījums “Darba apstākļi un riski Latvijā, 2017-2018” atklāj, ka darba aizsardzība Latvijas darba vidē turpina uzlaboties

Pēc Valsts darba inspekcijas (turpmāk - VDI) pasūtījuma veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka situācija Latvijas uzņēmumos/iestādēs darba aizsardzības jomā turpina uzlaboties. Uz to norāda letālo nelaimes gadījumu skaita samazināšanās, uzlabojumi darba aizsardzības sistēmas organizācijā, darba devēju un nodarbināto izpratnes uzlabošanās par darba vidē sastopamajiem kaitīgajiem riska faktoriem un reģistrētu darba tiesisko attiecību nozīmi, kā arī nodarbināto apmierinātības ar darba vidi un apstākļiem palielināšanās.

Lasīt vairāk »

14.10.2020 15. oktobrī notiks preses konference par pētījuma "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2017-2018" rezultātiem, kas norisināsies tiešsaistē

Š.g. 15. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 12:00 notiks tiešsaistes preses konference, kurā tiks prezentēti pētījuma "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2017 - 2018" rezultāti.

Lasīt vairāk »

Darba aizsardzība

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru ir izveidojusi Eiropas Savienība, lai nodrošinātu sabiedrību ar informāciju par darba drošību un veselības aizsardzību.

Kontaktpunkta darbību Latvijā nodrošina Valsts darba inspekcija, savukārt informācijas apriti organizē Informācijas padome, kurā ietilpst darba drošības un nodarbināto veselības aizsardzības jomās kompetenti pārstāvji no Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, kā arī Darba drošības un vides veselības institūta.

 

 

Ienāc www.osha.lv

Internetapkalpošanas centrs

Strādā vesels

Darbinieku un darba devēju vidū bieži vien valda uzskats, ka drošība un veselība darbā ir birokrātiska un traucējoša formalitāte, kurai ir maza jēga. Rezultātā 20,7% darbinieku Latvijā ir darba vides izraisīti veselības traucējumi, ko apliecina pētījums "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2012-2013".

Valsts darba inspekcija informatīvo kampaņu "Strādā vesels" pirmoreiz īstenoja 2008. gadā ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, lai pastiprināti vērstu darbinieku uzmanību uz drošības un veselības aizsardzības nozīmīgumu darbavietās, kuras ietvaros izveidoja blogu "Strādā vesels". Lai turpinātu iesākto, 2014. gadā blogs tika pārveidots par mājas lapu. Šobrīd tā ir kļuvusi par populārāko vietni Latvijā, kurā tiek apkopota informācija par darba aizsardzības jautājumiem, t.sk. bezmaksas semināriem, konferencēm utt. 

 

Ienāc www.stradavesels.lv

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-